صبور باشید، در حال بارگذاری...
کابرد دوچرخه برقی در دنیای امروز

This post is also available in: English (English)

کابرد دوچرخه برقی در دنیای امروز

دوچرخه های برقی یا همان دوچرخه‌های الکتریکی بایک در چند سال اخیر به دلیل ارئه طرح حمل و نقل درون‌شهری سبز، جایگاه خاصی یافته‌اند. در این میان، شرکت‌هایی شکل گرفته‌اند که با طراحی‌های مدرن محصولات خود، سعی در  به دست گرفتن بازارهای این محصول نیز دارند. با توجّه به اهمیت موضوع، در این بخش سه محصول مدرن دوچرخه‌های برقی که مراحل اولیه طراحی و تست خود را پشت سر می‌گذارند، معرفی خواهند شد.

دوچرخه برقی

دوچرخه برقی به انگلیسی؛ دوچرخه برقی یا به صورت مخفف، E-bike، دوچرخهای است مجهز به یک موتور الکتریکی کوچک که دوچرخه‌سوار را در پدال زدن در هنگام خستگی و در سطح های شیب دار کمک می‌کند. انواع مختلف بسیاری از دوچرخه‌های برقی در جهان  نیز وجود دارند، از مدل‌هایی که دارای یک موتور برقی کوچک هستند و پدال زدن را ساده‌تر می‌کنند تا مدل‌هایی که به یک موتورسیکلت کوچک (موتورگازی) شباهت بیشتری دارند. به هرحال تا زمانی که فرد می‌تواند پدال بزند، دوچرخه برقی محسوب می‌گردد و به عنوان موتورسیکلت برقی شناخته نمی‌شود. اغلب کشورها قوانین متفاوتی برای این طبقه‌بندی‌ها دارند.

دوچرخه برقی از باتریهای قابل شارژ استفاده می‌کند و معمولاً می‌تواند با سرعتی بین ۲۵ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت بسته به نوع و ظرفیت موتور حرکت نماید و همچنین بسته به قوانین کشورها میزان قدرت موتور و سرعت دوچرخه‌های برقی با هم متفاوت هستند، برخی موتور گازی‌های برقی دارای سرعت ۴۵ کیلومتر در ساعت هستند. به‌طور متوسط دوچرخه‌های برقی با یک باتری کاملاً شارژ شده می‌توانند مسافت بین ۲۵ تا ۶۰ کیلومتر را طی کنند که البته طول این مسافت بستگی به کیفیت دوچرخه، کیفیت باتری، شرایط جاده و حتی دمای هوا و شرایط جوی دارد.

قصد خرید دوچرخه برقی دارید؟

قصد خرید دوچرخه برقی دارید؟ احتمالا این تلاش کمی گیج‌کننده است. گزینه‌های نسبتا زیادی وجود دارد که هر کدام مشخصات خاص خود و توانایی‌هایی دارند که وسوسه‌ کننده‌اند. شاید بهترین پیشنهاد ما این باشد که تا می‌توانید دوچرخه‌ برقی های زیادی را استفاده کنید. دور زدن های آزمایشی ارزشی بسیار بالاتر از چیزهایی دارد که ما این‌جا می‌گوییم. تجربه می‌تواند به شما کمک کند که دقیقا متوجه شوید چه چیزی می‌خواهید. البته این مقاله به شما کمک می‌کند تا بتوانید جنبه‌های اصلی خرید دوچرخه الکتریکی مناسب را درک کنید.

مهمترین نکته در زمینه خرید دوچرخه برقی این است که هدفمند آنرا انتخاب و خریداری کنید. به بیان دیگر، در ابتدا نیازهای خودتان و شیوه‌ی استفاده از دوچرخه را مشخص کنید و سپس به دنبال محصولی باشید که نیازهای شما را برآورده می‌کند. در همین راستا، مسافت روزانه‌ای که با دوچرخه طی می‌کنید، شیب زمین در طول مسیر و وزن شما پارامترهای تعیین کننده در انتخاب نوع دوچرخه برقی مناسب است. در ادامه این مقاله سعی خواهد شد اصلی‌ترین مواردی که بایستی در زمان خرید دوچرخه برقی مد نظر قرار دهید آورده شده است.

تیم رامان در جهت واردات این کالا نیز فعالیت دارد RAMANTRD.COM

۱- قطعات دوچرخه

کیفیت قطعات استاندارد مانند ترمزها، دنده‌ها، رینگ و … بسیار مهم است. برای این‌که متوجه کیفیت قطعات به کار رفته در دوچرخه برقی تان شوید یک کار ساده انجام دهید. بازار دوچرخه معمولی را زیر نظربگیرید و ببینید بهترین قطعات برای هر بخش چه چیزی هستند. البته این را هم مدنظر داشته باشید که برای یک دوچرخه سواری معمولی روزانه نیازی به آخرین تکنولوژی روز دنیا ندارید. (البته اگر قصد دارید در کوهستان دوچرخه سواری کنید قطعا متفاوت خواهد بود) معمولا قطعات میان رده برای شما مناسب خواهند بود. البته اگر برند آن‌ها شناخته شده باشند.

به یاد داشته باشید که کیفیت و نوع قطعات فاکتوری تعیین کننده در قیمت دوچرخه برقی و لذت سواری از دوچرخه برقی هستند. در همین راستا، باید به این نکته تاکید کنیم که دوچرخه‌های برقی به دلیل شتاب و سرعت بالا نیازمند ترمزهای قدرتمند هستند. به بیان دیگر، استفاده از ترمزهای سنتی لقمه‌ای در یک دوچرخه‌ی برقی می‌تواند بسیار خطرناک باشد. بنابراین، در زمینه ترمز‌ها، سعی کنید بهترین ترمزهای موجود در بازار را انتخاب کنید. خصوصا، هزینه‌ی بیشتر برای ترمزهای دیسکی هیدرولیکی برای دوچرخه‌های برقی به شدت توصیه می‌شود.

در مجموع به صورت خلاصه نکاتی که گفتیم را با هم مرور می‌کنیم:

 • اگر می‌توانید از فروشنده‌ای محلی که دوچرخه‌ها را به‌خوبی می‌شناسد خرید کنید.
 • تعیین کنید چه مشخصاتی برای شما ضروری‌اند و بعد خرید کنید.
 • اگر این امکان وجود دارد حتما یک تست سواری داشته باشید.
 • سواری روزانه خودتان را حتما یک بار مد نظر بگیرید و ببینید چه فاکتورهایی برای شما مهم هستند.
 • برندی شناخته‌شده یا مطمئن انتخاب کنید.

جهت واردات این محصول کلیک کنید و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

کابرد دوچرخه برقی در دنیای امروز
کابرد دوچرخه برقی در دنیای امروز

۲- باتری

باتری تاثیر قابل توجهی بر شتابگیری، سرعت و مسافت قابل پیمایش دوچرخه برقی دارد. به علاوه، باتری معمولا حدود یک چهارم قیمت یک دوچرخه برقی را تشکیل می‌دهد. بنابراین، واضح است که اهمیت باتری یک دوچرخه برقی در چه حدی بالا است. مهم‌ترین فاکتور در زمان خرید باتری، کنترل کیفیت اجزای داخل آن است. معمولا این اطلاعات بر روی ضمانت نامه دوچرخه شما نوشته شده است. یقینا شما باتری‌ای با گارانتی را به باتری بدون گارانتی ترجیح می‌دهید. به علاوه، در مورد باتری کیفیت و تاریخ ساخت باتری نیز دارای اهمیت بالایی است. در همین راستا، عمر باتری تا حد زیادی وابسته به کیفیت ساخت آن است. لذا، در زمان خرید دوچرخه برقی دقت کنید که باتری توسط سازندگان معتبر تولید شده باشد. از سوی دیگر، با توجه به اینکه باتری دوچرخه برقی (هرچند با کیفیت) دارای عمر نهایتاً پنج ساله است، در زمان تهیه باتری به تاریخ ساخت آن دقت کنید. بدیهی است، هرچه تاریخ ساخت باتری جدیدتر باشد، شما زمان بیشتری برای استفاده از آن خواهید داشت. در نهایت، به این نکته توجه کنید که باتری تقلبی یا تاریخ گذشته به ووفور در بازار ایران موجود است و تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن برای خریدار غیر متخصص ممکن نیست. پس، در زمان خرید به فروشنده مطمئن مراجعه کنید تا از خرید جنس با کیفیت اطمینان حاصل کنید.

به جرات می‌توان گفت که در حال حاضر در همه‌ی دنیا از باتری‌های لیتیوم در دوچرخه برقی استفاده می‌شود. ما نیز به شما توصیه می‌کنیم که دوچرخه برقی خود را حتما با باتری لیتیوم یون تهیه کنید. به بیان دیگر، از خرید دوچرخه‌های ارزان قیمت با باتری‌های غیر لیتیوم بپرهیزید زیرا عمر پایین و وزن بسیار باتری‌های غیر لیتیوم-یون (مانند سرب-اسید، نیکل-کادمیوم، نیکل متال هیبرید و…) قطعا در بلند مدت هزینه‌ی زیادی را به شما تحمیل کرده و به شدت از لذت دوچرخه سواری شما خواهد کاست.

معمولا تولیدکنندگان باتری، عددی برای تعداد شارژهای کامل باتری دوچرخه اعلام می‌کنند. این عدد برای باتری لیتیوم-یون عموما بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ قرار دارد. یعنی اگر این عدد برابر ۵۰۰ باشد، عمر مفید باتری شما بعد از ۵۰۰ بار خالی و پر شدن تقریبا به پایان می‌رسد. یکی از نکته‌هایی که این‌جا باید گوشزد کرد این است: سلامت باتری به رفتار مصرف کننده با آن بستگی دارد. دقت کرده‌اید که کسانی که از شارژ و خالی کردن باتری گوشی‌شان مراقبت نمی‌کنند چقدر زود به زود مجبور به تعویض گوشی می‌شوند؟ ما بعدتر مقاله‌ای با عنوان «۳ راه برای طولانی کردن عمر باتری دوچرخه برقی» خواهیم نوشت.

برای این‌که به‌صورت خلاصه راجع به باتری دوچرخه بدانید: عمر معمول این باتری‌ها اگر به‌خوبی مراقبت شوند ۲ تا ۵ سال است. البته لازم به ذکر است که شما حتی اگر از باتری لیتیومی خود استفاده نکنید؛ عمر آن به مراتب پایین تر است.

باقی فاکتورها را در مقاله‌ای با عنوان «تمام چیزهایی که لازم است راجع به باتری دوچرخه برقی بدانید» منتشر خواهیم کرد.


کابرد دوچرخه برقی در دنیای امروز

۳-راحتی دوچرخه

اگر شما با دوچرخه‌تان احساس راحتی نکنید کمتر از آن استفاده می‌کنید. در زمان خرید دوچرخه برقی دو جنبه را مد نظر بگیرید: یک این‌که حین راندن چطور می‌نشینید، دو این‌که فریم دوچرخه برقی از لحاظ سایز و شکل مناسب شما هست یا خیر؟ این‌که بفهمید یک دوچرخه برای شما راحت است جز با سوار شدن مشخص نمی‌شود. بنابراین، پیش از خرید دوچرخه را سوار شوید و تست کنید تا ببینید می‌توانید برای مدت طولانی بر روی آن سواری کنید؟ 

موضوع دیگری که بایستی به آن توجه کنید جنس بدنه دوچرخه است. به یاد داشته باشید دوچرخه برقی به دلیل وجود موتور و باتری وزن به مراتب بیشتری نسبت به یک دوچرخه معمولی دارد. بنابراین، استفاده از مواد سبک مانند آلومینیوم در ساخت تنه دوچرخه برقی دارای اهمیت بسیار بالایی است. به صورت کلی، از خرید دوچرخه‌های برقی غیرآلومینیومی و سنگین پرهیز کنید.

۴- پشتیبانی و ضمانت

دوچرخه برقی یک کالای گران قیمت است که مانند خودرو برای سال‌های طولانی مورد استفاده قرار خواهید داد. بنابراین سعی ‌کنید چیزی بخرید که اگر مشکلی برای آن پیش آمد بتوانید آن را سریع و با کمترین هزینه تعمیر کنید. به بیان دیگر، محصولی را انتخاب کنید که در صورت بروز مشکل قطعات و خدمات تخصصی آن به سهولت در دسترس باشد.

در واقع ما توصیه می‌کنیم از برندی خرید کنید که برایتان شناخته شده است. معمولا کیفیت ساخت قابل اطمینان‌تر است و قطعات یدکی را راحت‌تر می‌توانید تهیه کنید. یکی از چیزهایی که بسیار زیاد در اینترنت سرچ می‌شود «قطعات دوچرخه الکتریکی برند X» یا «تعمیرات دوچرخه برقی برند X» است. موتور، باتری، شارژر و قطعات دیگر یک دوچرخه برقی برای یک مدل خاص تولید شده و در صورت بروز مشکل احتمالا مجبور به استفاده از محصولات برند خودتان هستید. به یاد داشته باشید تعداد زیادی برند در این مدت در زمینه دوچرخه شارژی تولید شده‌اند و حالا هیچ خبری از آن‌ها نیست. بنابراین، دوچرخه‌ی خود را از برندهایی که تهیه کنید که چند سال است در این حوزه فعال بوده و خدمات پس از فروش قابل قبولی ارائه داده‌اند. البته دقت کنید که قیمت برند خوب، احتمالا بالا است و همان‌قدر که پول بدهید آش می‌خورید.

حتما اطمینان حاصل پیدا کنید که شرایط گارانتی دوچرخه مورد نظر شما مورد علاقه‌تان است. از فروشنده‌ها سوال کنید و قرارداد را به دقت بررسی کنید. درباره محل تامین قطعات یدکی و نمایندگی‌های تعمیرات دوچرخه برقی که می‌خواهید خریداری کنید سوال کنید. اطمینان یابید که پس از خرید دسترسی کافی به قطعات و خدمات پس از فروش خواهید داشت.

کابرد دوچرخه برقی در دنیای امروز
کابرد دوچرخه برقی در دنیای امروز

توصیه ما به شما این است که به‌دنبال یک گزینه‌ی مطمئن بگردید.

۵- موتور دوچرخه برقی

هیچ راهی وجود ندارد که تمام جزئیات موتور دوچرخه برقی را برای شما در این مقاله بگوییم. در ضمن مشتی عدد به کار شما نمی‌آید. چیزی که مهم است «حس» شما نسبت به دوچرخه برقی‌ای است که سوار شده‌اید. اگر ممکن است سعی کنید یک سواری آزمایشی داشته باشید که مانند مسیر روزانه خودتان باشد. اگر جایی زندگی می‌کنید که پر از شیب است حتما دوچرخه را در شیب تست کنید. اگر شهرهای شیب‌دار مانند تهران زندگی می‌کنید از خرید دوچرخه‌های با توان پایین (۳۵۰ وات) جدا خودداری کنید چون این دوچرخه‌ها پاسخگوی نیاز روزانه شما نخواهد بود. البته اگر در جایی مسطح زندگی می‌کنید احتمالا قدرت موتور و توان آن در شیب، چندان به کارتان نمی‌آید.

کیفیت کلی و قابل اطمینان بودن، مهم‌ترین بخش در انتخاب موتور دوچرخه برقی هستند. کمیت اعدادی که موتور دارد چندان در این زمینه مطرح نیست. راجع به گارانتی موتور دوچرخه برقی جستجو کنید.

قدرت موتور به صورت وات اعلام می‌شود. به صورت کلی هر چه وات موتور بالاتر باشد دوچرخه شما قوی‌تر است. اما در مقابل بازه‌ی زمانی استفاده از باتری شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هر چه وات بالاتر باشد، باتری باید انرژی مورد نیاز بیشتری را فراهم کند. البته پایین‌تر توضیح می‌دهیم که همه‌ی موتورها یکسان درست نشده‌اند. تفاوتی بین توان حداکثر و توان نامی وجود دارد. به عنوان مثال یک موتور ۳۵۰ وات می‌تواند در یک زمان محدود(مثلا ۵ دقیقه)- که توسط سازنده اعلام می‌شود- توان حداکثری حدود دو برابر این عدد داشته باشد. بیشتر تولیدکننده‌ها اما توان نامی را درج می‌کنند.

دو نوع متفاوت موتور بر روی دوچرخه های برقی استفاده می‌شوند. موتور میانی (معمولا بر روی رکاب دوچرخه نصب می‌شوند) و هاب موتور (که در مرکز چرخ جلو یا عقب نصب می شود). موتورهای میانی توسط زنجیر نیرو به چرخ وارد می‌کنند. هاب موتور به صورت مستقیم به چرخ جلویی یا عقبی نیرو وارد می‌کند. هاب موتورها معمولا از نوع بدون جاروبک (brushless) هستند که دارای دو نوع گیربکس دار(geared) و بدون گیربکس(gearless) هستند.

ما بعدا مقاله‌ای تحت عنوان «هاب موتور در برابر موتور میانی» خواهیم نوشت اما فعلا نکات زیر را اگر بدانید بد نیست:

 • امکان تهیه موتور میانی و هاب موتور در توان‌های مختلف وجود دارد. بنابراین، از لحاظ توان این موتورها هیچ مزیتی نسبت به یکدگیر ندارند.
 • یک موتور بزرگ‌تر معمولا قدرت بیشتری داشته و لذت سواری بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد. اما به یاد داشته باشید که موتورهای قوی‌تر به همان نسبت بازده‌ پایین‌تری دارند.
 • در زمان انتخاب موتور بیشتر به توان آن دقت کنید تا نوع موتور (میانی یا هاب) زیرا یک موتور ۳۵۰ وات فارغ از اینکه موتور میانی، هاب موتور گیربکس دار یا هاب موتور بدون گیربکس باشد، دارای توان خروجی و عملکرد یکسانی است. لازم به ذکر است توان خروجی موتور بر روی آن درج شده است.
 • موتورهای میانی معمولا قطر و وزن بیشتری در برابر هاب موتورها دارند.
 • این‌که هاب موتور شما جلو یا عقب قرار بگیرد بستگی به توان موتور دارد. معمولا، موتورهای ضعیف (۳۵۰ وات و کمتر) بر روی چرخ جلو قرار گرفته و موتورهای قوی‌تر (۵۰۰ و ۱۰۰۰ وات) بر روی چرخ عقب نصب می‌شوند. دلیل این شیوه نصب آن است که سازه‎‌ی عقب دوچرخه استحکام بالاتری دارد.

۸- حالت پدال کمکی (PAS) در برابر حات تمام الکتریکی (گاز دادن)

دوچرخه‌های برقی دارای سه مود اصلی حرکت می‌باشند: مود حرکت عادی، . مود پدال کمکی (کمک رکاب) و مود تمام الکتریکی(استفاده از دسته گاز). در مود اول، شما از دوچرخه برقی به عنوان یک دوچرخه معمولی استفاده کنید. در این حالت کل انرژی حرکت از طریق رکاب زدن تامین می‌شود. در حالت کمک رکاب، دوچرخه تنها زمانی شروع به کار می‌کند که شما پا بزنید، اما در حالت تمام الکتریکی حرکت دوچرخه از طریق دسته گاز تنظیم شده و فرقی ندارد شما پا بزنید یا خیر. بعضی از دوچرخه‌ها هم سیستم کمک رکاب را دارند و هم گاز دادن مستقل. چیزی که برای شما مناسب است بستگی به سلیقه‌ی شخصی شما دارد.

دوچرخه برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

در حالت پدال کمکی (PAS) سیستم کنترل کننده دوچرخه برقی با کمک یک سنسور متوجه می‌شود شما پدال می‌زنید و با چه قدرتی پدال می‌زنید تا موتور به شما کمک کند. وقتی این کارها انجام شود کمی کمک در رکاب زدن احساس می‌کنید. دقت کنید که یک سنسور پدال کمکی بد می‌تواند لذت دوچرخه سواری را از شما بگیرد، در حالی که با یک سیستم پدال کمکی مناسب ممکن است حس فوق العاده‌ای از دوچرخه سواری خود داشته باشید.

با استفاده از سیستم پدال کمکی می‌توانید انتخاب کنید که چطور موتور به شما در پدال زدن کمک کند. سیستم پدال کمکی معمولا قابل تنظیم می‌باشد که با تنظیم آن می‌توانید حس متفاوت و جدیدی از دوچرخه سواری خود رقم بزنید.

اگر می‌خواهید تنها با گاز دادن پیش بروید و پدال نزنید باید دقت کنید که دوچرخه برقی شما گزینه‌ی گاز دادن را داشته باشد.

کابرد دوچرخه برقی در دنیای امروز

۹- دوچرخه برقی با یک بار شارژ چقدر مسیر طی می‌کند؟

بازه‌ی مسیر دوچرخه برقی با یک بار شارژ احتمالا معمول‌ترین سوالی است که پرسیده می‌شود. جواب همیشه یک چیز است: بستگی دارد! فاکتورهای زیادی وجود دارند که این‌جا از آن‌ها نام می‌بریم:

 • تعداد توقف‌ها و شروع‌های مجدد شما
 • حرکت در سراشیبی و سربالایی
 • وزن دوچرخه سوار
 • فشار باد چرخ دوچرخه
 • دمای هوا
 • جهت و سرعت وزش باد
 • میزان رکاب زدن شما (استفاده از سیستم کمک رکاب)

از بازه‌هایی که تولیدکنندگان اعلام می‌کنند اطلاع داشته باشید اما کمی خطا را هم مد نظر بگیرید، یا حداقل دقت کنید که این بازه دقیقا به چه چیزهایی وابسته است.. خصوصا به این نکته توجه کنید که بسیاری از تولید کنندگان مسافت قابل پیماش را با در نظر گرفتن رکاب زدن شما اعلام می‌کنند. به بیان دیگر، این تولید کنندگان برای ارائه اعداد بالاتر فرض میکنند که شما با رکاب زدن بخشی از انرژی حرکت را تامین می‌کنید. برای شناسایی قدرت واقعی باتری بهتر است در رابطه با مسافت قابل پیمایش دوچرخه در حالت تمام الکتریکی سوال کنید.

به عنوان مثال، ما بر روی دوچرخه برقی های خودمان تست کرده‌ایم و دریافته‌ایم که در حالت تمام الکتریکی دوچرخه‌ها قابلیت پیمایش ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر با یکبار شارژ را دارند. این در حالی است که در صورت کمی رکاب زدن میزان پیمایش ۷۰ کیلومتری نیز قابل دستیابی است. این تفاوت محسوس است نه؟

بیشترین اثر بر روی مسافت یک بار شارژ دوچرخه برقی را این چند عامل دارند: ظرفیت باتری، نوع موتور دوچرخه برقی، وزن دوچرخه سوار و کیفیت مسیر دوچرخه سواری. به عنوان مثال ما سه مدل از این اعداد را در شرایط «معمولی» برای حالت تمام الکتریکی آورده‌ایم. شرایط معمولی یعنی سطح صاف، تعداد متوسط توقف در مسیر:

 • ۳۶ ولت ۱۵ آمپر ساعت یا ۴۸ ولت ۱۱ آمپر ساعت با هاب موتور ۵۰۰ وات: ۴۰ کیلومتر
 • ۳۶ ولت ۱۰ آمپرساعت یا ۴۸ ولت ۷.۵ آمپر ساعت با هاب موتور ۳۵۰ وات: ۳۰ کیلومتر
 • ۳۶ ولت ۱۵ آمپر ساعت یا ۴۸ ولت ۱۱ آمپر ساعت با هاب موتور ۳۵۰ وات: ۴۵ کیلومتر

واضح است که این مسافت‌ها با تغییر شرایط عوض می‌شوند اما در حالت کلی می‌تواند به شما دید بدهد.

سوال بعدی این است که شما در طول روز چقدر می‌خواهید جابه‌جا شوید؟ صادقانه جواب دهید: چند نفر در طول روز بیش از ۴۰ کیلومتر جابه‌جا می‌شوند؟ به یاد داشته باشید که شما همیشه می‌توانید تا خانه پدال بزنید.

دوچرخه برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

۱۰- امنیت دوچرخه شارژی

اگر از یک برند معتبر خریداری می‌کنید خیالتان راحت است که این شرکت استانداردهای امنیتی را دارد. حداقل استانداردهای امنیتی کشور شما را رعایت می‌کند. اگر از این موضوع آگاه نیستید از فروشنده راجع به آن سوال کنید که گواهی امنیت دارند یا خیر. فراموش نکنید که همیشه کلاه دوچرخه سواری را همراه داشته باشید.

۱۱- وزن دوچرخه برقی

در واقع هیچ دوچرخه برقی سبک وزنی وجود ندارد. معمولا شما باید قدرت و بازه‌ی مسافرت را در برابر وزن قربانی کنید. البته این موضوع با پیشرفت تکنولوژی و تغییر باتری‌ها عوض خواهد شد. در حال حاضر دوچرخه‌های فول سایز برقی حدود ۲۲ تا ۲۷ کیلوگرم وزن دارند. اگر وزن برای شما یک نگرانی است شاید بهتر باشد یک دوچرخه کوچک‌تر و یا یک دوچرخه تاشوی برقی را امتحان کنید.

جهت واردات و خرید دوچرخه شارژی کلیک کنید و با شماره های تماس درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

Ramantrd.com

برچسب ها

اشتراک گذاری:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیکن های اجتماعی

دسته بندی ها

نشانی:

بلوار چمران_بعداز ابیوردی3_ ساختمان شایان-طبقه چهار

شماره های تماس:

07136263259

07136289817

09171119409

جیمیل:

ramantrd.co@gmail.com